Adam Bahdaj „Wakacje z duchami”

Adaptacja – Anna Lisowska-Niepokólczycka.

Reżyseria – Zdzisław Dąbrowski.

Realizacja akustyczna – Alina Langiewicz.

Premiera: 4 czerwca 1978 (część 1) – 11 czerwca 1978 (część 2).

Czas trwania: 2 x 45 minut.

Obsada:

Ewa – Magdalena Cwen

Trociowa – Helena Dąbrowska

Brodacz – Zygmunt Hobot

Perełka – Mieczysław Hryniewicz

Srebrna pani – Mirosława Krajewska

Tyrolczyk – Ignacy Machowski

Leśniczyna, ciocia Anna – Bohdana Majda

Dziadek – Konrad Morawski

Komendant Milicji Obywatelskiej – Wiesław Nowosielski

Paragon – Marian Opania

Mandżaro – Jerzy Rogowski

Leśniczy – Tomasz Zaliwski

Malarz – Wiktor Zborowski

„Wakacje z duchami” to wciągająca i zabawna opowieść dla całej rodziny. Adam Bahdaj, stworzył niezapomniany świat pełen duchów i niezwykłych przygód, które czytelnik może przeżyć razem z bohaterami. Książka jest napisana z dużą dbałością o szczegóły i jest w niej wiele zaskakujących zwrotów akcji.

„Wakacje z duchami” to kontynuacja losów bohaterów powieści „Do przerwy 0:1”. Maniek „Paragon”, Feliks „Mandżaro” i Boguś „Perełka” wyjeżdżają na wakacje zaproszeni przez ciotkę Perełki. Spędzają je nad jeziorem, w leśniczówce, ale dziwne zjawiska, takie jak światła, hałasy i widmowe postacie, wokół zamku w pobliżu, wprowadzają nieco chaosu. Chłopcy postanawiają rozwiązać tę zagadkę i zakładają klub detektywów, aby wyjaśnić niezwykłe wydarzenia. W swoich poszukiwaniach odkrywają, że zamek ukrywa jakiś tajemniczy sekret, a w okolicy krąży wiele dziwnych i podejrzanych osób.

Bohaterowie są wyraziści i łatwo ich polubić. Czytelnik czuje się jakby był częścią opowieści i razem z nimi przeżywa niezapomniane chwile. Wszystko to sprawia, że „Wakacje z duchami” to idealna historia na wakacje lub na jesienny wieczór.

Warto zwrócić uwagę na pomysłowy i zabawny język, którym napisana jest książka. Bahdaj umiejętnie łączy grozę z humorem, co czyni tę opowieść jeszcze bardziej wciągającą.

„Wakacje z duchami” to świetna opowieść dla każdego, kto lubi dobre historie pełne niezapomnianych przygód i zabawy. Gorąco polecam!

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz