Aleksander Fredro „Damy i huzary”

Nagranie z 1957 roku.

Muzyka Augustyna Blocha, realizacja Wojciecha Truszczyńskiego.

Emisja: 14 lutego 2010, godz. 21:30

Obsada: Jan Kurnakowicz, Jerzy Pichelski, Andrzej Żarnecki, Aleksander Dzwonkowski, Mieczysława Ćwiklińska, Stefania Jarkowska, Janina Munclingrowa, Renata Kossobudzka, Janina Seredyńska, Ludmiła Łączyńska, Barbara Stępniakówna, Adam Mularczyk, Lech Madaliński.

„Damy i huzary” Aleksandra Fredry to klasyczna komedia teatralna, która zachwyca swoim inteligentnym humorem i zabawnymi sytuacjami. Akcja rozgrywa się w carskiej Rosji, gdzie grupa huzarów próbuje uwieść dam z arystokratycznego towarzystwa. Komediowa intryga jest pełna zwrotów akcji i niespodzianek, a postacie są barwne i wyraziste. Dialogi są żywe i zabawne, a język jest pięknie skonstruowany.

Scenariusz jest napisany z dużym talentem, a reżyseria i obsada są doskonałe. Sztuka ta jest nie tylko świetnym sposobem na spędzenie wieczoru, ale także pokazuje, jak mało rzeczy się zmieniły od czasów Fredry, jeśli chodzi o relacje między płciami i walkę o względy.

„Damy i huzary” to zabawna i zabawna komedia, która zachwyca swoim inteligentnym humorem i zabawnymi sytuacjami. Jest to „musisz posłuchać” dla miłośników teatru i komedii.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz