Matusz Gliński „Tajemnica Chopina”

Adaptacja Wacława Tkaczuka.

Reżyseria Waldemara Modestowicza.

Emisja: 28 lutego2010, godz. 21:30

W roli Chopina – Mariusz Bonaszewski.

W pozostałych: Jarosław Gajewski, Danuta Stenka, Anna Romantowska, Andrzej Ferenc, Adam Bauman, Marzena Trybała, Grażyna Wolszczak, Grażyna Barszczewska, Małgorzata Kożuchowska, Janusz Bukowski, Wojciech Duryasz, Wojciech Wysocki, Jacek Jarosz, Włodzimierz Press i Andrzej Pisczatowski. (Powtórzenie z 1999 r.)

„Tajemnica Chopina” Matusza Glińskiego to powieść kryminalna opowiadająca historię detektywa, który bada tajemnicę związaną z śmiercią Fryderyka Chopina. Autor skupia się na historii i kulturze XIX-wiecznej Warszawy, a także na życiu i twórczości Chopina.

Powieść jest napisana z dużym talentem, a język jest pięknie skonstruowany. Akcja jest pełna zwrotów akcji i niespodzianek, a postacie są barwne i wyraziste.

Scenariusz jest napisany z dużym talentem, a reżyseria i obsada są doskonałe. Książka ta jest nie tylko świetnym sposobem na spędzenie wieczoru, ale także pokazuje, jak mało rzeczy się zmieniły od czasów Chopina, jeśli chodzi o relacje między płciami i walkę o względy.

„Tajemnica Chopina” Matusza Glińskiego to powieść kryminalna, która skupia się na historii i kulturze XIX-wiecznej Warszawy, a także na życiu i twórczości Chopina. Jest to must-read dla miłośników powieści kryminalnych i historii.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz