Paweł Huelle „Kąpielisko Ostrów”

Adaptacja Iwony Malinowskiej.

Reżyseria Jana Warenyci.

Emisja: 28 czerwca 2009, godz. 17:30.

Odsada: Danuta Stenka, Monika Kwiatkowska, Joanna Jędryka,Wieńczysław Gliński, Marek Walczewski, Andrzej Ferenc, Marek Obertyn, Wojciech Wysocki i Jerzy Kamas.

„Kąpielisko Ostrów” Pawła Huelle to powieść, która opowiada historię rodziny, która przeprowadza się z miasta do małego miasteczka nad morzem. Głównym bohaterem jest trzynastoletni chłopiec, który po przeprowadzce z miasta do wsi, zaczyna odkrywać swoją rodzinę i swoją tożsamość.

Huelle skupia się na kontrastach między życiem w mieście a życiem na wsi, a także na kontrastach między przeszłością a teraźniejszością. Autor ukazuje jak trudno jest dostosować się do nowego środowiska i jak trudno jest poznać swoją rodzinę i swoją tożsamość.

Język Huelle jest piękny i poetycki, co pozwala czytelnikowi zrozumieć przesłanie autora. Powieść ta jest pełna emocji i kontrastów, co sprawia, że jest ona interesująca i poruszająca dla czytelnika.

Ogólnie rzecz biorąc, „Kąpielisko Ostrów” Pawła Huelle to ważna i przejmująca powieść, która skupia się na tematach takich jak kontrasty między życiem w mieście a życiem na wsi, oraz kontrasty między przeszłością a teraźniejszością. Autor ukazuje jak trudno jest dostosować się do nowego środowiska.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz