Ronald Harwood „Garderobiany”

Adaptacja: Iwona Malinowska.

Reżyseria: Maciej Wojtyszko.

Emisja: 4 kwietnia 2010, godz. 18.30.

Obsada:

Jerzy Schejbal – Norman
Władysław Kowalski – Sir
Teresa Budzisz-Krzyżanowska – Żona Sira
Joanna Jeżewska – Madge (inspicjentka)
Andrzej Blumenfeld – Geoffrey
Adam Woronowicz – Oxenby/Głos Gloucestera
Lidia Sadowa – Irena
Jan Molga – Głos Kenta
Grzegorz Kwiecień – Głos Edmunda
Maciej Wojtyszko – Głos Szlachcica/Głos Albanego

„Garderobiany” Ronalda Harwooda to sztuka teatralna, która opowiada historię grupy pracowników teatralnych, którzy pracują w garderobie teatru. Głównym bohaterem jest Barry, który jest szefem garderoby i który próbuje utrzymać porządek i harmonię w swoim zespole, mimo że jego pracownicy mają różne problemy i konflikty.

Sztuka ta jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł Harwooda i jest często wystawiana na scenach teatralnych na całym świecie. Autor skupia się na tematach takich jak przyjaźń, lojalność, przywiązanie do pracy i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami. Harwood ukazuje jak trudno jest utrzymać porządek i harmonię w grupie ludzi, którzy mają różne problemy i konflikty.

Język Harwooda jest prosty i zwięzły, co pozwala czytelnikowi zrozumieć przesłanie autora. Sztuka ta jest pełna emocji i kontrastów, co sprawia, że jest ona interesująca i poruszająca dla widza.

Ogólnie rzecz biorąc, „Garderobiany” Ronalda Harwooda to ważna i przejmująca sztuka teatralna, która skupia się na tematach takich jak przyjaźń, lojalność, przywiązanie do pracy i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w kontekście pracy w teatrze. Warto zobaczyć tą sztukę na scenie, aby zrozumieć przesłanie autora.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz