Andrzej Sapkowski „Wiedźmin”

Wiedźmin nie jest rębajłą pokroju Conana. To mistrz miecza i fachowiec czarostwa, strzegący moralnej i biologicznej równowagi w cudownym świecie fantasy. Z woli Sapkowskiego w ów świat pełen potworów i bujnych charakterów, skomplikowanych intryg i eksplodujących namiętności wnosi Geralt nasze problemy, mitologie i nowoczesny punkt widzenia. Staje się więc widzem i bohaterem, oskarżonym i sędzi ą, kochankiem i błaznem, ofiarą i katem. Przewrotna literacka robota, łącząca walory moralitetu, postmodernistycznej zabawy dla intelektualistów i przygodowego czytadła dla każdego.

Powieść czyta znany telewizyjny lektor – Roch Siemianowski

„Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego to cykl powieści fantasy, w skład którego wchodzi pięć tomów opowieści oraz kilka opowiadań. Głównym bohaterem jest Geralt z Rivii, tytułowy wiedźmin, który zajmuje się zabijaniem potworów i demonów za pieniądze.

Sapkowski stworzył w swoim cyklu świat pełen różnorodnych postaci i miejsc, z bogatą historią i kulturą. Tworzy on także ciekawe, skomplikowane relacje między bohaterami, które są pełne niespodzianek i zwrotów akcji.

Jego opowieść jest pełna akcji, z ciekawymi walkami i skomplikowanymi intrygami, ale także bogata w tematy filozoficzne i moralne. Sapkowski skupia się na kwestiach dotyczących natury ludzkiej, takich jak lojalność, przyjaźń, miłość i odpowiedzialność.

Styl pisania Sapkowskiego jest surowy i realistyczny, a jego opowieść jest pełna ironii i humoru. Jego bohaterowie są zwykle skomplikowani i niejednoznaczni, co pozwala czytelnikowi na głębsze zrozumienie ich motywacji i działań.

„Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego to cykl powieści fantasy, który skupia się na przygodach tytułowego bohatera Geralta z Rivii. Sapkowski stworzył bogaty świat pełen różnorodnych postaci i miejsc, a jego opowieść jest pełna akcji, filozoficznych i moralnych tematów. Jest to dzieło, które z pewnością zapadnie w pamięci miłośników gatunku fantasy oraz tych, którzy interesują się filozofią i moralnością.

4.8/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz