Georges Simenon „Maigret i trup w kanale”

Emisja: 25.06.1994

Obsada: Krzysztof Chamiec (komisarz Maigret), Andrzej Precigs (Janvier), Antonina Girycz (Alina Calas), Ryszard Barycz (doktor Paul), Eugeniusz Robaczewski (sędzia Camelliot), Zbigniew Suszyński (Antoine Christian), (Lisette Calas), Lech Ordon (Diedonneux-Pappe), Wacław Szklarski (notariusz Connan)

Policjanci znajdują w kanale wodnym rękę zamordowanego człowieka. Wkrótce odnajdują kolejne części jego ciała, lecz za wyjątkiem głowy. W związku z tym policja ma duże trudności z identyfikacją ofiary. Komisarz Maigret udaje się do restauracji położonej w pobliżu miejsca, w którym wyłowiono części ofiary. Dowiaduje się tam, że właściciel restauracji wyjechał kilka dni temu i do tej pory nie powrócił. Po krótkiej rozmowie z żoną właściciela restauracji komisarz dowiaduje się, że ma ona co najmniej dwóch kochanków, pomimo iż od 25 lat trwa w związku małżeńskim. Dociekliwy komisarz szybko nabiera podejrzeń, kto jest sprawcą zabójstwa… (opracował Rafał Para)

„Maigret i trup w kanale” to kryminalna opowieść autorstwa Georgesa Simenona, która skupia się na działaniach komisarza Julesa Maigreta w śledztwie dotyczącym morderstwa.

Książka ta jest częścią serii kryminalnych powieści Simenona, które opowiadają o działaniach komisarza Maigreta. W tej powieści, Maigret jest zmuszony do rozwiązania zagadki związanej z trupem, który zostaje znaleziony w kanale w Paryżu.

Simenon stworzył postać komisarza Maigreta jako skupionego, cierpliwego i inteligentnego detektywa, który pracuje metodycznie i skrupulatnie. W tej powieści, czytelnik może zobaczyć, jak Maigret przesłuchuje świadków, analizuje dowody i gromadzi informacje, aby rozwiązać zagadkę.

Akcja powieści rozgrywa się w Paryżu, a autor opisuje miasto z niezwykłym realizmem i szczegółowością. Książka ta jest uważana za jedną z najlepszych powieści Simenona, i jest polecana jako dobra lektura dla miłośników kryminałów i powieści detektywistycznych.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz