Tadeusz Gajcy „Homer i Orchidea”

Adaptacja Elżbiety Marcinkowskiej.

Reżyseria Andrzeja Zakrzewskiego.

Emisja: 16 sierpnia 2009, godz. 18:00.

Obsada:Joanna Szczepkowska, Wojciech Malajkat, Henryk Machalica, Jerzy Matałowski, Danuta Nagórna, Andrzej Ferenc, Maciej Maciejewski, Ewa Serwa, Krzysztof Kumor, Adam Bauman, Janusz Bukowski, Ewa Wawrzoń, Juliusz Berger.

„Homer i Orchidea” to utwór poetycki Tadeusza Gajcy, który opowiada o miłości do poezji i poezji jako ucieczce przed rzeczywistością. Gajcy przedstawia postać Homera, który jest symbolem poezji i Orchideę, która symbolizuje piękno i ucieczkę przed trudami codzienności. W utworze poeta przedstawia swoje przemyślenia na temat poezji i jej roli w życiu człowieka oraz ukazuje, jak poezja może być ucieczką przed trudami rzeczywistości.

Język poezji jest tu bardzo plastyczny i obrazowy, co pozwala na lepsze zrozumienie przesłania utworu. W utworze Gajcy ukazuje poezję jako coś, co daje nadzieję i siłę do przetrwania w trudnych chwilach.

Ogólnie rzecz biorąc „Homer i Orchidea” to piękny utwór poetycki, który skłania do refleksji nad poezją i jej rolą w życiu człowieka. Gajcy pokazuje jak poezja może być ucieczką przed trudami rzeczywistości i jak może dawać nadzieję i siłę do przetrwania. W swoim utworze porusza ważne tematy, które są aktualne do dziś.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz