Bolesław Leśmian „Zdziczenie obyczajów pośmiertnych”

Nagranie z 2001 roku.

Emisja: 17 stycznia 2010, godz. 21:00

Adaptacja Iwony Malinowskiej, reżyseria Jana Warenyci.

Obsada: Jerzy Kamas, Katarzyna Tatarak, Elżbieta Kijowska, Jacek Rozenek, Monika Kwiatkowska, Janusz Wituch, Hanna Stankówna, Izabela Bukowska, Piotr Kozłowski, Maciej Szary, Wojciech Wysocki, Barbara Zielińska, Maria Chludzińska.

„Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana to zbiór poezji, który został pierwotnie wydany w 1920 roku. Leśmian jest uważany za jednego z najważniejszych polskich poeta modernistycznego i jego poezja jest znana z eksperymentowania z językiem, formą i stylem.

W tym zbiorze poezji Leśmian skupia się na tematach śmierci i martwoty, a także na krytyce tradycyjnych wierzeń i obyczajów. Jego poezja jest pełna symboli i metafor, a jego język jest bogaty i poetycki.

Leśmian jest znany z jego poetyckiego stylu, który jest trudny do zrozumienia dla niektórych czytelników. Jego poezja jest przepełniona niezwykłymi obrazami i nieoczywistymi interpretacjami.

„Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana to zbiór poezji pełen symboli i metafor, który skupia się na tematach śmierci i martwoty. Jego język jest trudny do zrozumienia, ale dla tych, którzy go rozumieją, jest to niezwykłe doświadczenie literackie. To klasyk poezji polskiej.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz