Antoni Czechow „Wujaszek Wania”

Emisja: 31 stycznia 2010, godz. 21:10

Adaptacja i reżyseria Dmitrija Nikołajewa.

Przekład Jarosława Iwaszkiewicza. Realizacja Andrzeja Brzoski.

Obsada: Władysław Kowalski, Henryk Machalica, Krzysztof Wakuliński, Marzena Gryzińska, Danuta Stenka, Zofia Rysiówna, Bronisław Pawlik i Maria Kleydysz. Nagranie z 1995 roku.

„Wujaszek Wania” Antoniego Czechowa to tragikomedia, która opowiada o tytułowym bohaterze, który jest niesłyszącym i niedowidzącym starcem, który jest pozbawiony wszelkiego wpływu na swoje życie. Wujaszek Wania jest uwięziony w swoim własnym świecie, a jego rodzina i przyjaciele traktują go jak zabawkę, którą można wykorzystać do swoich celów.

Sztuka ta jest pełna smutku, ironii i tragizmu. Czechow skąpo ukazuje wszystkich bohaterów jako egoistów, którzy nie troszczą się o Wujaszka Wanię, co wywołuje żal i smutek u widza. Dialogi są żywe i zabawne, a język jest pięknie skonstruowany.

Scenariusz jest napisany z dużym talentem, a reżyseria i obsada są doskonałe. Sztuka ta jest nie tylko świetnym sposobem na spędzenie wieczoru, ale także pokazuje, jak łatwo jest wykorzystać i zignorować ludzi, którzy są słabsi od nas.

„Wujaszek Wania” Antoniego Czechowa to tragikomedia, która opowiada o niesłyszącym i niedowidzącym starcu pozbawionym wpływu na swoje życie. Jest to must-see dla miłośników teatru i komedii.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz