Przekład Jacka Fruhlinga.
Adaptacja i reżyseria Waldemara Modestowicza.
Premiera: 2006 rok.
Obsada:
Werle – Aleksander Bednarz,
Gregers – Adam Woronowicz,
Ekdal – Damian Damięcki,
Hjalmar – Grzegorz Damięcki,
Gina – Dorota Landowska,
Jadwinia – Karolina Gruszka,
Pani Sorby – Grażyna Barszczewska,
Relling – Adam Ferency,
Molvik – Krzysztof Dracz.
Dzika kaczka to sztuka teatralna napisana przez Henryka Ibsena w 1884 roku. Akcja rozgrywa się w norweskim miasteczku, gdzie mieszka rodzina Ekdalów. Ojciec, Hjalmar Ekdal, jest wynalazcą, który marzy o wielkim odkryciu, ale jego życie jest pełne niepowodzeń. Jego córka, Hedvig, jest jego ulubionym dzieckiem, a jego żona, Gina, pracuje ciężko, by utrzymać rodzinę. W sytuacji finansowej rodzina zostaje zmuszona do przyjęcia do swojego domu nieznajomego, młodego mężczyzny, Gregersa Werle, który jest synem starego przyjaciela Hjalmara. Gregers jest idealistą i marzy o uczciwości, a jego pojawienie się w domu Ekdalów powoduje konflikt i tajemnicę, która rujnuje życie rodziny.
„Dzika kaczka” to dramat Henryka Ibsena, napisany w 1884 roku. Akcja sztuki rozgrywa się w norweskim miasteczku, a głównym bohaterem jest Hjalmar Ekdal, który próbuje odnaleźć sens w swoim życiu poprzez pracę w swoim laboratorium fotograficznym. Ekdal jest żonaty z Gina, która w przeszłości była aktorką, i mają córkę Hedwige. W sztuce pojawia się również Gustaw Werle, przyjaciel Hjalmara, który jest winnym jego ojcu, który zmarł w więzieniu.
Sztuka skupia się na temacie moralności i odpowiedzialności, a także na relacjach między bohaterami oraz ich próbach odnalezienia prawdy i szczęścia w życiu. „Dzika kaczka” jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł Ibsena i jest nadal regularnie grana na scenach teatralnych na całym świecie.