Simon Brett „W imię przyjaźni”

Dwie przyjaciółki w podeszłym wieku wybierają się na wycieczkę do Grecji. Pierwszej nocy jedna z przyjaciółek, której mąż zmarł kilka miesięcy wcześniej, zostaje zamordowana, a policjant, który jest kuzynem właściciela tawerny, w której bohaterki zatrzymały się, próbuje sprawę delikatnie zatuszować. Druga z przyjaciółek postanawia pozostać na miejscu, aby wspólnie ze znajomym detektywem wziąć w swoje ręce rozwikłanie tajemniczego zabójstwa. Okazuje się, że rozwiązanie zagadki tkwi w pewnej rodzinnej tragedii, która wydarzyła się wiele lat temu …

Słuchowisko bardzo ładnie przygotowane od strony dźwiękowej, akcja dość oryginalna i zaskakująca, przeplatana stylową grecką muzyką. (opracował Rafał Para)

„W imię przyjaźni” to kryminalna opowieść autorstwa Simona Bretta, która skupia się na tajemniczej śmierci członka klubu golfowego. Głównym bohaterem jest Charles Paris, aktor i detektyw amator, który jest zmuszony do rozwiązania zagadki.

Jest to pierwszy tom cyklu z Charlesem Parisem jako głównym bohaterem. Książka ta jest znana z humorystycznego tonu i zabawnych dialogów, co czyni ją przyjemną i lekką lekturą. Fabuła jest intrygująca i pełna zwrotów akcji, a bohaterowie są barwni i interesujący.

Autor skupia się na relacjach międzyludzkich i na motywach takich jak przyjaźń, miłość i lojalność. W książce pojawiają się liczne nawiązania do rzeczywistości, co pozwala czytelnikowi na lepsze zrozumienie sytuacji.

„W imię przyjaźni” jest uważana za udany debiut Simona Bretta i jest często polecana jako dobra lektura dla miłośników kryminałów i powieści detektywistycznych.

5/5 - (4 votes)

Dodaj komentarz