Dana Łukasińska „Sekcja”

Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz

Reżyserzy dźwięku: Grzegorz Rutkowski, Maciej Kubera, Jarosław Regulski

Długość utworu: 44’23″

Ostatnia emisja: 27 kwietnia 2024, godz. 19.05.

Pierwsza emisja: 24 września 2017

 

Obsada:

Więzień/Prof. Karol Olgiert – Mariusz Bonaszewski
Komisarz Antoni Janicki – Przemysław Bluszcz
Mężczyzna wielu nazwisk – Waldemar Barwiński
Estera Tozer – Ewa Jakubowicz
Oficer przesłuchujący – Artur Janusiak
Aldona Olgiert – Agnieszka Warchulska
Rachela Tozer – Joanna Jeżewska
Posterunkowy Kostecki – Dariusz Wnuk
Posterunkowy Samcik – Piotr Bajtlik
Posterunkowy Biełosz – Filip Kosior
Kobieta – Ewa Jakubowicz
Podejrzany – Kamil Pruban

„Sekcja” w Teatrzyku Zielone Oko to wyjątkowe słuchowisko, które nie tylko odświeża dawny kultowy cykl, ale także wnosi do niego nowe, ekscytujące elementy. Wyreżyserowane przez Annę Wieczur, jest pierwszym przedstawieniem Teatrzyku Zielone Oko w reżyserii kobiety, co samo w sobie stanowi istotny krok naprzód.

Słuchowisko to powstało na bazie niezrealizowanego projektu serialu, a autorstwa scenariusza podjęła się Dana Łukasińska. Fabuła wciąga nas w mroczny świat thrilleru, a zarazem w głąb sfery zainteresowań Łukasińskiej. Twórcy zręcznie prowadzą słuchacza przez zakręty fabularne, tworząc atmosferę pełną napięcia.

„Sekcja” była częścią reaktywacji Teatrzyku Zielone Oko w 2017 roku, kiedy to raz w miesiącu odbywały się premiery nowych słuchowisk w Studiu im. A. Osieckiej. Wprowadza to w słuchowisko zarówno nutę nostalgii, jak i nowego ducha, zwłaszcza dla tych, którzy pamiętają sobotnie wieczory, gdy Teatrzyk Zielone Oko gościł na antenie Trójki po Liście przebojów.

Premierze „Sekcji” towarzyszyło spotkanie z Anną Wieczur, pozwalające jeszcze głębiej zanurzyć się w świat tej opowieści. Ten powrót do dawnego formatu, a zarazem świeże spojrzenie i kobieca perspektywa, sprawiają, że „Sekcja” jest fascynującym i godnym uwagi słuchowiskiem, szczególnie dla miłośników teatru sensacji.

Głosuj na to słuchowisko

Dodaj komentarz